sobota, 26 września 2009

Encyklopedia polonijna

 Pewien zatroskany Polonus napisał był:
Brak retencji (np. znikniecie starego SN) stawia Niezalezna Polonie w kategorii grupy prehistorycznej, nie posiadajacej zarejestrowanej wiedzy, jak Cyganie.
via Knowledge Management 101.
Do sortowania wiadomości blogowych służą etykietki. Blogowisko WordPress grupuje nawet owe etykietki na stronkach globalnych. Jak ktoś coś skrobnie o diasporze lub emigracji to od razu cały świat jest o tym doinformowany.

Suchy faktologiczny wpis w encyklopedii nie posiada natomiast nawet syndykacji RSS. Statystyczny internauta polonijny raczej nigdy nie trafi do polonijnej encyklopedii poprzez wyszukiwarkę, gdyż nie wstawi do okienka wyszukiwarki słówka "independent".

Gdyby nie wpisy blogowe, to polonijnej encyklopedii nawet by w wyszukiwarkach nie było.

Gdyby nie wpisy blogowe, to i forum zatroskanego Polonusa pozostawałoby niezauważalne.

IMHO jedyną skuteczną strategią jest dyspersja wpisów polonijnych z linkowaniem do wikia oraz organu St. Wiarusa. Tylko w taki sposób da się wypozycjonować encyklopedię polonijną. No, ale do tego potrzebny jest blog, a jakoś nie każdy ma wystarczającą knowledge i wolę do prowadzenia takowego. Pokutują nadal zabobony z epoki mediów papierowych - tzn. zatroskani Polonusi wyobrażają sobie sieć jako księgarnię z półkami posortowanymi tematycznie.

Tymczasem jednak w sieci obowiązują już nowe prawa McLuhana i St. Wiarus ma tu dużo lepszą widoczność niż wszystkie polonijne encyklopedie razem wzięte w odróżnieniu od Krupińskiego, który utkwił w MicroMiękkim Łordzie bez syndykacji oraz przez 6 lat udzielał się na portalu dwóch palantów z Solnej, którzy 8 marca 2008 ten portal "zresetowali" do zera.

To be continued..

W temacie

  1. Search engine optimization - Wikipedia, the free encyclopedia
  2. Pozycjonowanie jest (prawie) dla każdego
  3. reguła Giertycha
  4. Załóż swoje konto na WordPress.com w ciągu kilku sekund
  5. Dlaczego wordpress.com?
  6. zasięg splogów ketmana
  7. Co to jest BlogThis?
  8. How to Add Recent Comments Widget for Blogger
  9. Blogger: Blogger Features
  10. Diasporic Wikias: WIKIA.


http://paszporty.blogspot.com/2005/07/paszport-polskiinternetcom.html

0 comments:

Prześlij komentarz

Komentować mogą jedynie użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
"Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
<a href="tu wstawiamy hiperłącze w postaci http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub frazę</a> → tutaj więcej szczegółów

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...